Didaktický workshop a míting k medzinárodnému projektu INFRO@D>

V rámci rozvoja medzinárodnej spolupráce sa v dňoch od 13.2. do 17.2.2023 konalo na Žilinskej univerzite v Žiline pracovné stretnutie k medzinárodnému projektu „INFRO@D - Európske digitálne vzdelávanie v oblasti riadenia cestnej infraštruktúry“, ktorý rieši Katedra cestnej a mestskej dopravy. Našu univerzitu navštívili partneri z Poľska (Gdansk University of Technology a Krakow University of Technology), Rakúska (University of Klagenfurt),  Maďarska (Széchenyi István University) a Talianska (Universitá Degli Study Di Catania). Za FPEDaS sa stretnutia zúčastnila koordinátorka projektu za ŽU Ing. Miroslava Mikušová, Phd. a za FRI člen riešiteľského kolektívu doc. Ing. Patrik Hrkút, Phd.

Predmetom stretnutia bola návšteva na KCMD, spojená s priblížením techník vzdelávania študentov, ktoré sú uplatňované v rámci štúdia na našej katedre.

Súčasťou mítingu bol tiež odborný workshop, ktorý bol určený pre vysokoškolských pedagógov a študentov inžinierskeho a doktorandského stupňa vysokoškolského štúdia ako aj pre odbornú verejnosť so záujmom o predmetnú problematiku. V rámci neho bol predstavený kurz dištančného vzdelávania v oblasti riadenia bezpečnosti cestnej infraštruktúry, vytvorený partnermi projektu, so zameraním na nasledujúce vzdelávacie moduly: Bezpečnostný audit a cestná bezpečnostná inšpekcia, Bezpečnosť zraniteľných účastníkov cestnej premávky, Použitie IDS v rámci riadenia bezpečnosti cestnej dopravy.

Hlavným cieľom projektu INFRO@D je zvýšenie kompetencií a zručností pedagógov a študentov v oblasti digitálneho vzdelávania pomocou vytvorenia modelového predmetu, zameraného na riadenie bezpečnosti cestnej infraštruktúry, ktorý bude aplikovaný v rámci vzdelávacích systémov partnerských inštitúcií projektu.

foto 5

foto 11