Rozbicykluj univerzitu a zapoj sa do Akademickej bicyklovej súťaže

LogoABC

Študenti a zamestnanci Žilinskej univerzity v Žiline sa môžu po prvý raz zapojiť do medzinárodnej súťaže ABC (Academic Bicycle Challenge). Jej cieľom je povzbudenie zamestnancov a študentov na  dochádzanie do práce a školy na bicykli. Súťaž tak kombinuje výhody zlepšenia fyzického stavu, vytváranie tímového ducha a taktiež chce prispieť k zlepšeniu jednak mobility v meste ako aj riešeniu klimatických zmien a zníženiu znečistenia ovzdušia v mestách. Súťaží sa jednak v rámci univerzity ako aj medzi zahraničnými univerzitami. Mimochodom doteraz sa žiadna slovenská univerzita tejto súťaže nezúčastnila.

Čo musím urobiť aby som sa zapojil do súťaže?

How it Works

Stiahnuť si zdarma aplikáciu NAVIKI do mobilného telefonu a zaznamenávať si trasy a bicyklovať.

Screenshot 2022 04 06 20 03 47 541 org.naviki2

Po stiahnutí aplikácie,vyberte More, Následne  sa zalogujte (vytvoríte si meno a heslo).

kliknite na Contest.

Screenshot 2022 04 06 20 03 42 489 org.naviki2

A tu vyberte ABC 2022.

Screenshot 2022 04 06 20 03 33 997 org.naviki

Následne si vyberiete University of Zilina.

Aplikácia sa vás opýta aj kontrolnú otázku, čo zobrazuje socha na univerzitnom námestí.

Zadajte :Heart (srdce po anglicky)

Môžete si vytvoriť vlastný tím,alebo sa pridať k tomu existujúcemu.

Zatial je vytvorený tím UNIZAK,doktorého samôžete pridať.

Kedy súťaž trvá?

Súťaž bude prebiehať v máji 2022.

Viac informácii: https://www.go-abc.org/

Súťaž organizuje GO ABC , Beemo v spolupráci s Münster University of Applied Sciences.

Kontaktná osoba na ŽU: doc. Ing.Marián Gogola,PhD. Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Dúfame, že nás v tom nenecháte samotných.