Stretnutie k medzinárodnému projektu INTRAS

V rámci rozvoja medzinárodnej spolupráce sa koncom leta 2020 konalo na Žilinskej univerzite v Žiline pracovné stretnutie k medzinárodnému projektu INTRAS, ktorý rieši Katedra Cestnej a Mestskej dopravy. Vzhľadom na pandemickú situáciu sa za ŽU stretnutia zúčastnili len koordinátorka projektu za ŽU Ing. Miroslava Mikušová a člen riešiteľského kolektívu Ing. Patrik Hrút za Fakultu riadenia a informatiky, s ktorou katedra na vybraných projektových aktivitách spolupracuje. Predmetom stretnutia bolo zhodnotenie dopadu súčasnej situácie na priebeh riešenia projektu ako aj predĺženie jeho trvania.

Projekt „INTRAS - Intelligent Transport Systems: New ICT – based Master's Curricula in Uzbekistan“ je na Katedre cestnej a mestskej dopravy riešený od roku 2017. Žilinská univerzita v Žiline v ňom vystupuje ako jeden z troch európskych expertov na vzdelávanie v oblasti IDS. Cieľom projektu je vytvorenie akreditovaného študijného programu v oblasti IDS na partnerských univerzitách v Uzbekistane.

Expertízu našej univerzity ako aj riešiteľského kolektívu potvrdila úspešná participácia na projekte JOINITS, ktorý Ing. Mikušová koordinovala v predchádzajúcom období a ktorého výstupom bol študijný program v oblasti Inteligentných dopravných systémov, implementovaný na partnerských univerzitách v Egypte a Jordánsku.